לשון הרע

"כל המלבין פני חברו ברבים כאילו שופך דמים" (מלכים ב' פרק כב' פס' ו').

לכל אדם עומדת הזכות לשם טוב. לא אחת מוצא עצמו אדם נפגע מאימרה, פרסום במדיה וכל אמצעי אחר אשר מכפיש את שמו ופוגע בו בצורה קשה המלווה בתחושת עוול וחוסר אונים.

פגיעה בשמו הטוב של אדם יכולה להתבצע במספר רב של דרכים, כאשר בעידן האינטרנט הפכו פגיעות אלו נפוצות ביותר עקב פרסום ברשתות חברתיות שונות, פורומים ברחבי הרשת ואפליקציות חברתיות.

חוק איסור לשון הרע מאזן בתוכו בין הזכות לשם הטוב, אשר הינה זכות יסוד במדינת ישראל, לבין הזכות לחופש הביטוי, אשר אף היא מהווה זכות יסוד. החוק מקנה כלים הן לצד הנפגע והן לצד הפוגע להתמודד עם מקרים בהם נפגע שמו הטוב של אדם או הוצאה דיבתו והן במקרים בהם נתבע אדם בגין מעשים אלו.

חוק איסור לשון הרע קובע כי הנפגע יכול לתבוע פיצויים הן מכוח נזק מוכח שנגרם לו, והן ללא הוכחת נזק. פיצוי בגין תביעת לשון הרע ללא הוכחת כל נזק עומד על סך 70,000 שקלים, ובמידה שנעשה במטרה לפגוע, על פיצוי כפול בסך 140,000 שקלים (נכון לחודש דצמבר 2019).

שמך נפגע בדרך כלשהי? מישהו פרסם פוסט בגנותך? אדם תובע אותך כי פגעת בשמו? משרדנו מתמחה במתן ייעוץ, ליווי משפטי, הגשת כתבי תביעה וכתבי הגנה בתחום לשון הרע בצורה המקצועית והאישית ביותר.

דילוג לתוכן