תחומי עיסוק

מקרקעין

רבים מהאנשים בחייהם יהיו צד לעסקת מקרקעין כזו או אחרת. אין ספק שמדובר באחת העסקאות המשמעותיות ביותר בחייו של אדם, אם לא המשמעותית מכולן. לכן, בביצוע עסקת מקרקעין ישנו צורך הכרחי בליווי של עורך דין מקצועי ויסודי המכיר את התחום על בוריו ובעל יכולת לנסח הסכמים ולרדת לפרטים הקטנים ביותר על מנת להבטיח את העסקה הטובה ביותר ובתנאים הטובים עבור לקוחותיו.

מדובר בתחום רחב ידיים הכולל סוגיות משפטיות הקשורות לעולם הנדל"ן ובין היתר, עסקאות רכישה (דירה מקבלן או דירת יד שניה), רישום נכסים, התחדשות עירונית (תמ"א 38, פינוי בינוי), שכירויות ,קבוצות רכישה, שינוי ייעודי קרקע, תכנוני מס; בשוק העסקי-מסחרי התחום כולל רכישת משרדים, רכישת מגרשים ורכישת נכסים מסחריים, יזמות נדל"ן ועוד.

עסקאות במקרקעין מאופיינות בהיקפים כספיים גדולים מאוד ולעיתים הן סבוכות משפטית, לכן מומלץ לכל אדם לשכור את שירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום על מנת שילווה, ייעץ וידריך.

עתידים לרכוש או למכור דירה? מעוניינים לשכור או להשכיר נכס? עומדים בפני ביצוע פרוייקט של תמ"א 38 או פינוי בינוי? משרדנו מתמחה בתחומים אלו ונשמח לייעץ וללוות אתכם לאורך כל התהליך באופן אישי ובצורה המקצועית ביותר דבר אשר יבטיחו לכם ראש שקט.

הוצאה לפועל והסדרי חוב

מערכת ההוצאה לפועל פועלת בין היתר לאכיפת וביצוע פסקי דין ומהווה מנגנון לגביית שטרות (שיקים).

במסגרת החוק מוסדרים אמצעי ודרכי האכיפה השונים אותם ניתן לנקוט נגד החייב, אולם אין הדבר אומר שהחייב אינו יכול להתגונן.

במקרים רבים הגשת בקשות מתאימות מצד החייב עשויה להביא לפתרון מהיר ויעיל ולמניעת צבירת חובות בהוצאה לפועל וכך גם למניעת הטלת הגבלות ולהסרת הגבלות המוטלות על החייב.

ככל ונתוני תיק ההוצאה לפועל אינם מאפשרים להתגונן, פועל משרדנו על מנת להגיע לפתרון במסגרת הסדרי חוב.

כמו כן, כחלק מפתרון כולל במקרה וקיימים תיקי הוצאה לפועל רבים ועל מנת להימנע מהלכי חדלות פירעון, תחילה בוחן משרדנו אפשרות להגיע להסדרי חוב עם כלל הזוכים/הנושים, זאת באמצעות משא ומתן, בין היתר אל מול בנקים וחברות אשראי.

 

משרדנו מייצג בין היתר זוכים לצורך גביית חובות. במסגרת הליכים אלו פועל משרדנו להטלת עיקולים והגבלות וכן לביצוע פסקי דין, לרבות פסקי דין לפינוי מושכר.

משרדנו מייצג הן חברות והן זוכים פרטיים. כמו כן מייצג משרדנו זוכות במסגרת תיקי מזונות.

ייצוג וטיפול הן בזוכים והן בחייבים במסגרת הליכי הוצאה לפועל, מאפשר למשרדנו התנהלות משפטית מגוונת אותה מנצל משרדנו לזכות לקוחותינו, שכן היכרות עם צעדים משפטיים אותם עשוי לנקוט הצד השני, מאפשרת התנהלות משפטית מחושבת.

חדלות פרעון

בחודש ספטמבר 2019 נכנס לתוקפו חוק חדלות פירעון, אשר הביא לשינוי תפישה בתחום מחיקת החובות, שכן כניסתו לתוקף של החוק הביאה בשורה חדשה בתחום.

עד למועד כניסתו לתוקף של החוק התנהלו הליכי פשיטת רגל (ובשמם החדש – חדלות פירעון) לצורך כינוס נכסי החייב ומתן הפטר לחייב רק לאחר מכן.

שיקומו הכלכלי של החייב והשבתו למעגל החיים התקין, לא היה מונח בראש סדר העדיפות במסגרת הליך פשיטת הרגל.

עם כניסתו לתוקף של חוק חדלות הפירעון, ניתן דגש מרכזי לסוגיית השיקום הכלכלי של היחיד (והתא המשפחתי אשר, נגרר לעיתים אף הוא למערבולת כלכלית).

במסגרת הליך זה, בוחן בית המשפט/ רשם ההוצאה לפועל/ הממונה על חדלות הפירעון (כונס הנכסים הרשמי), את הנסיבות שהביאו לקריסה הכלכלית וכן את דרכי השיקום האפשריות על מנת להביא לסיום ההליך תוך מתן דגש, כאמור, על שיקומו הכלכלי של היחיד (החייב).

 

במסגרת ההליך קיים צורך בעל חשיבות עליונה לקבל ייצוג משפטי הולם ליחיד (לחייב) אשר לעיתים ידו אינה משגת והוא נתון תחת לחצים כלכליים כבירים.

ייצוג משפטי שאינו מתפשר, עשוי להביא לשינוי מהותי באיכות החיים של התא המשפחתי הנתון ממילא ללחצים כלכליים ואחרים כבר בשלבים הראשונים של ההליך, לרבות בהיבט התשלומים החודשיים, צווי ביניים באמצעותם ניתן לאפשר ליחיד להמשיך ולנהל עסקיו, לצאת את הארץ וכיו"ב.

חוזים

חוזים הינם הדרך המשפטית לעיגון הסכמות והתקשרויות שונות באופן המפרט את התחייבותו וזכויותיו של כל צד לחוזה. לפיכך, החוזה מהווה את הדרך הטובה ביותר להגן על האינטרסים השונים של הצדדים החתומים עליו.

מלבד הצורך לעגן משפטית את ההתקשרות בין הצדדים בצורה הטובה והמטיבה ביותר עמם, על החוזה לעמוד במבחן החוק ובמבחן המציאות, ועל כן יש ליתן דגש כי תנאי החוזה, ההתחייבויות השונות הנובעות ממנו עומדים בתנאי החוק והפסיקה.

עולם החוזים כולל בתוכו שלל תחומים רבים ומגוונים ובו נמנים בין היתר:

  • הסכמי מייסדים.
  • הסכמי זכיינות.
  • הסכמים למתן שירותים.
  • הסכמים לשיתופי פעולה.
  • הסכמי רכישת עסקים.
  • הסכמי שותפות.
  • הסכמי סודיות.
  • הסכמי תיווך ומכירה.


משרדנו מתמחה במתן ייעוץ, ליווי משפטי ועריכת הסכמים בתחומים השונים, תוך דגש על התאמה אישית לפרופיל הלקוח וצרכיו. בנוסף, משרדנו מציע שירותי ניהול משא ומתן בדרך לעריכת החוזה, טיפול בתביעות בגין הפרת חוזה ועוד.

עומדים בפני עסקה חשובה? מעוניינים כי יישמרו זכויותיכם וההגנות המשפטיות העומדות לרשותכם? זקוקים לליווי בעת קיום המשא ומתן?

נשמח לייעץ, ללוות ולנסח את ההסכם הטוב והמתאים ביותר עבורכם תוך "תפירה אישית" של כל חוזה וחוזה למידותיו של הלקוח, רצונותיו ולאופי העסקה.

עמותות וחל״צים

עמותה בהגדרתה בחוק בישראל הינה גוף משפטי ללא מטרות רווח ובשל כך זכאית לזכויות, הטבות והקלות מכוח חוק העמותות. כל עמותה בישראל חייבת ברישום אצל רשם העמותות אשר מהווה את הגוף הרגולטורי המפקח עליה.

ראוי ואף הכרחי כי לעמותה יהיה ליווי משפטי צמוד אשר יבטיח את מלוא זכויותיה לצד מילוי חובותיה. ליווי משפטי שכזה מתבצע החל משלב הקמת העמותה ורישומה ברשם העמותות, ועד להשגת אישור ניהול תקין, השתתפות בישיבות ועד מנהל, אסיפה כללית ודיווחים שוטפים לרשם, כל זאת לצד מתן ייעוץ משפטי בעניינים שעל הפרק.

משרדנו מלווה מספר רב של עמותות במקצועיות ובמסירות רבה, חלקן בהתנדבות מלאה כחלק מתפיסת עולם חברתית, ומציע מגוון שירותים כגון: רישום העמותה, קבלת אישור ניהול תקין, ניסוח תקנונים, התנהלות מול רשם העמותות (דיווחים שנתיים-  דו"ח מילולי, דוחות כספיים וכו'), ייעוץ וליווי משפטי.

זקוק לסיוע בהקמת ורישום עמותה? מעוניין בהתנהלות מקצועית מול רשם העמותות? צריך עזרה בקבלת אישור ניהול תקין? משרדנו ישמח לעמוד לשירותך בכל דבר ועניין הקשור לעמותות תוך ליווי אישי ומקצועי על מנת להבטיח התנהלות תקינה ומסודרת של העמותה שלך.

משפט פלילי

ייצוג נאשמים, נפגעי עבירה, סגירת תיקים ועוד

המשפט הפלילי מסדיר את חיי החברה באמצעות חוקים רבים המבטאים הגנה על זכויות המוקנות לכל אדם במדינת ישראל, זאת באמצעות אכיפה, העמדה לדין וענישה. במשפט הפלילי נאלץ האדם, בין כחשוד ובין כנאשם, להתמודד מול רשויות אכיפת החוק, כאשר הוא בעמדת נחיתות ונמצא במצב קיצון בחייו.

רצוי ומומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין עוד בשלב החקירה, כאשר האדם רק בגדר חשוד ועוד בטרם הפך לנאשם. ייעוץ שכזה, שניתן על ידי עורך דין הבקיא בתחום הפלילי, יכול לעשות את ההבדל בין חקירה בלבד לבין הליכי מעצר ואף הגשת כתב אישום.

בחירה בעורך דין פלילי מהווה צעד משמעותי וצריכה להתבצע באופן שיבטיח ייצוג מקצועי ושקול, זאת בשים לב לחשדות או האשמות העומדות על הפרק. על כן, מעבר למקצועיות, יש צורך גם בדיסקרטיות, יצירתיות, חיבור ללקוח ושיקול דעת נקי מאמוציות.

למשרדנו ניסיון רב בייצוג נאשמים בעבירות פליליות במגוון תחומים, החל משלב החקירה, דרך ניהול התיק וכלה בערעורים. מלבד ייצוג נאשמים בערכאות השונות משרדנו מטפל בסגירת תיקים, שינוי עילת סגירת התיק הפלילי, מחיקת רישום פלילי ועוד.

זומנת לחקירה? הוגש נגדך כתב אישום? ברצונך לסגור את התיק הפלילי שנפתח נגדך? אנו עומדים לרשותך לכל דבר ועניין.